Kryptowaluta

Jednostka płatnicza w świecie internetowym, tzw. elektroniczny pieniądz. Używana jest jak „zwykła” waluta, do płacenia za towary i usługi. Otrzymujemy ją za wykonaną przez nas pracę, jak każdą walutę światową, tj. złotówkę czy dolara.

Jednostki danej kryptowaluty przechowywane są w portfelu danej sieci – innymi słowy,  sieć danej kryptowaluty, np. ETC, BTC to nazwy banków, a portfel to konto internetowe. Różnica pojawia się dopiero w zabezpieczeniach – kryptowaluty są umieszczone w zaszyfrowanym kodzie matematycznym zabezpieczonym ogromną mocą komputerową z całego świata, niemożliwym do złamania.

Każdy użytkownik posiada w danej sieci swój własny adres portfela (jak numer konta bankowego) oraz klucz prywatny (na wzór hasła do bankowości elektronicznej). Jakie są więc znaczące różnice pomiędzy tradycyjnymi walutami a kryptowalutami, oprócz bezpieczeństwa?

Najważniejszą cechą kryptowalut jest anonimowość – nikt nas nie pyta o dane osobowe przy zakładaniu portfela, nikt nie ma kontroli nad systemem, co oznacza, iż nikt nie zabierze nam naszych środków. W dobie coraz większej inwigilacji telefonów i kont bankowych, jest to najcenniejsza zaleta w ochronie naszej prywatności. Następną zaletą jest możliwość korzystania z kryptowalut w dowolnym miejscu na świecie (jeśli tylko posiadamy dostęp do internetu, możemy użyć kryptowaluty znając adres portfela oraz klucz prywatny).

Podsumowując, zalety kryptowalut to:

  • bezpieczeństwo,
  • szybkość i wygoda transakcji,
  • szybkie przesyłanie pieniędzy z dowolnego miejsca na świecie,
  • anonimowość.

Bitcoin

Pierwsza na świecie kryptowaluta, od której „wszystko się zaczęło”. Można płacić nią na całym świecie w punktach, które ją akceptują. Jest notowana na giełdach światowych, np. na Wall Street oraz na rynkach walutowych (np. kurs międzybankowy http://www.waluty24.info/). Pierwszego kwietnia 2016 roku Japonia jako pierwsza uznała Bitcoina jaką oficjalną formę płatności.

Altcoiny, np. ETC, ETH, XMR, ZEC

Są to alternatywne projekty, które nie tylko służą do regulowania płatności, ale tworzą też platformy użytkowe, (np. ETH wspomagają programistów, itd.). Altcoiny zamienia się na Bitcoiny, a te z kolei na wybraną walutę, np. PLN.

Mining

To pozyskanie kryptowaluty za pomocą sprzedaży mocy obliczeniowej komputera. Każdą kryptowalutę można szybko i łatwo zamienić na złotówki, euro, funty czy dolary, dzięki kantorom i giełdom.

Minery

Programy umożliwiające sprzedaż mocy obliczeniowej do danej sieci ETC, ETH, XMR, Zcash. Programy te są dość skomplikowane w konfiguracji dla przeciętnego użytkownika komputera, z uwagi m.in. na tryb tekstowy.

Opłacalność

Sprzedając moc z jednej dobrej karty graficznej do odpowiedniej sieci, jesteś w stanie zarobić w skali miesiąca około 100-180 zł !!!

Sprzęt

Dzielimy na dwa rodzaje:

1) Każdy komputer klasy PC lub laptop – jedynym ograniczeniem jest tutaj karta graficzna, która musi posiadać minimum 2 GB RAM.
2) Profesjonalne zestawy miningowe, tzw. koparki, posiadające wiele kart o dużej mocy obliczeniowej.

Giełdy i kantory kryptowalut

To nic innego jak zwykłe kantory lub banki, gdzie zamieniamy złotówki np. na euro, z tą różnicą, iż tutaj wymieniamy kryptowaluty na waluty (tzw. Fiaty).

Do tej pory Mining był tylko dla wybranych – wiązał się z dużą wiedzą w dziedzinie kryptografii, szukania odpowiedniej konfiguracji sprzętowej oraz dobraniem odpowiedniego oprogramowania.
Dzięki CryptoMine nie muszą Państwo posiadać specjalistycznej wiedzy –  komputer, który służy do pracy i grania, w czasie wolnym od użytkowania, zarobi dla Państwa pieniądze.Już tylko trzy proste kroki dzielą Państwa od startu:

1. Pobierasz nasze oprogramowanie, a następnie je instalujesz.
2. Wklejasz adres swojego portfela.
3. Wciskasz start i zarabiasz !!!Informację o tym, jak uzyskać adres własnego portfela, znajdziesz na naszym kanale Youtube – cryptomine.pl